Studenti i studentice Studija energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora posjetili FSB
U petak, 28. travnja 2025. godine, naš Fakultet posjetili su studenti i studentice Studija energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora. Domaćini su bili prof. dr. sc. Damir Godec, prof. dr. sc. Vladimir Soldo i izv. prof. dr. sc. Tomislav Staroveški, koji su ih proveli kroz novouređenu sjevernu zgradu FSB-a i nekoliko laboratorija (Laboratorij za alatne strojeve, Laboratorij za preradu polimera, laboratorijski postav za testiranje dizalica topline zrak – voda u realnom okruženju).Tijekom posjeta studenti i studentice imali su priliku upoznati se s modernim tehnološkim rješenjima i praktičnom primjenom teorijskih znanja stečenih tijekom studija. Posebno su istaknuli koliko im je značilo iskustvo iz prve ruke te mogućnost povezivanja teorije s praksom kroz stvarne primjere iz industrije i istraživačkih projekata.
Studenti i studentice izrazili su veliko zadovoljstvo organizacijom posjeta, naglasivši koliko im je bilo korisno i inspirativno vidjeti rad u laboratorijima i razgovarati s profesorima i istraživačima. Ovakvi posjeti predstavljaju iznimno važan korak u edukaciji budućih stručnjaka, omogućujući im dublje razumijevanje i praktičnu primjenu znanja u području energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije.