Novosti

Na ovoj stranici koristimo kolačiće kako bi korisnici mogli pristupati svojim korisničkim računima te za potrebe analize pristupa fakultetskim stranicama. Nastavljanjem korištenja ove stranice pristajete na kolačiće.

Košarkaši FSB-a sa dvije pobjede krenuli u prvu studentsku ligu

Napokon su i naši košarkaši krenuli sa svojim natjecanjima u prvoj sveučilišnoj ligi. Prvo kolo je odmah za suparnika izbacilo stare znance sa KIF-a. Prošle sezone smo upravo protiv kifovaca došli do bronce. U prvoj četvrtini smo krenuli jako dobro, no sve smo prosuli u zadnje dvije minute te nakon prve dionice zaostajemo dva poena za kifom. Drugu četvrtinu stižemo kif i prelazimo u vodstvo te odmor dočekujemo na plus pet za nas. U izjednačenoj trećoj četvtrtini kifovci nam se  približavaju i prije zadnje četvrtine imamo samo dva poena prednosti. Vidljiva je nervoza bila u našim redovima u zadnjoj dionici, što je rezultiralo i odvajanjem kifa na plus devet nešto manje od dvije minute prije kraja. Voditelj naših košarkaša Zvonimir Osičan u tom trenutku zove time out koji se na kraju pokazao ključnim. Nakon očitane bukvice košarkašima, postavlja naše u zonsku obranu koja nam donosi potpuni preokret. U samo jednu minutu, 28 sekundi prije kraja, naši stižu na izjednačenje 63:63! KIF ima i dva bacanja 12 sekundi do kraja, no promašuje oba. Uzimamo skok i krećemo u napad, lopta dolazi do Perovića koji je sa zvukom sirene izbacuje i ona ulazi u koš za krajnji rezultat FSB - KIF 65:63! Najbolji igrač utakmice je bio naš Dubrovčanin Maroje Perović sa 16 koševa i 14 skokova, dok još valja izdvojiti Luku Župana ( 15 koševa, 5 asista) te Mislava Oršanića (13 koševa, 6 asista).

Drugo kolo nam je donijelo neugodnu medicinu. Bila je to tipična strojarska utakmica, gdje nas šut nikako nije išao i za svaki koš se moralo dobro namučiti. Prvu dionicu ostavljamo „doktore“ na samo pet koševa (11:5). Drugu dionicu nam doktori uzvraćaju i ostavljaju nas na samo šest koševa , no ni oni nisu nešto više zabili pa se na odmor odlazi rukometnim rezultatom 17:13 za FSB. Treću dionicu nas opet vuče Perović i daje nam malo zraka te na odmor pred zadnju četvrtinu odlazimo sa vodstvom 33:24. Zadnju četvrtinu igramo pametno i privodimo je bez stresa kraju. Krajni rezultat FSB – medicina 48:34. Opet je najbolji u našim redovima bio Perović (15 koševa, 7 skokova) no pobjedu nam je donijela obrana koju smo odigrali stvarno dobro i dozvolili samo 34 koša.