Na ovoj stranici koristimo kolačiće kako bi korisnici mogli pristupati svojim korisničkim računima te za potrebe analize pristupa fakultetskim stranicama. Nastavljanjem korištenja ove stranice pristajete na kolačiće.

Život na FSB
Sport

Sport

Košarkaši FSB-a sa dvije pobjede krenuli u prvu studentsku ligu

Napokon su i naši košarkaši krenuli sa svojim natjecanjima u prvoj sveučilišnoj ligi. Prvo kolo je odmah za suparnika izbacilo stare znance sa KIF-a. Prošle sezone smo upravo protiv kifovaca došli do bronce. U prvoj četvrtini smo krenuli jako dobro, no sve smo prosuli u zadnje dvije minute te nakon prve dionice zaostajemo dva poena za kifom. Drugu četvrtinu stižemo kif i prelazimo u vodstvo te odmor dočekujemo na plus pet za nas. U izjednačenoj trećoj četvtrtini kifovci nam se  približavaju i prije zadnje četvrtine imamo samo dva poena prednosti. Vidljiva je nervoza bila u našim redovima u zadnjoj dionici, što je rezultiralo i odvajanjem kifa na plus devet nešto manje od dvije minute prije kraja. Voditelj naših košarkaša Zvonimir Osičan u tom trenutku zove time out koji se na kraju pokazao ključnim. Nakon očitane bukvice košarkašima, postavlja naše u zonsku obranu koja nam donosi potpuni preokret. U samo jednu minutu, 28 sekundi prije kraja, naši stižu na izjednačenje 63:63! KIF ima i dva bacanja 12 sekundi do kraja, no promašuje oba. Uzimamo skok i krećemo u napad, lopta dolazi do Perovića koji je sa zvukom sirene izbacuje i ona ulazi u koš za krajnji rezultat FSB - KIF 65:63! Najbolji igrač utakmice je bio naš Dubrovčanin Maroje Perović sa 16 koševa i 14 skokova, dok još valja izdvojiti Luku Župana ( 15 koševa, 5 asista) te Mislava Oršanića (13 koševa, 6 asista).

Drugo kolo nam je donijelo neugodnu medicinu. Bila je to tipična strojarska utakmica, gdje nas šut nikako nije išao i za svaki koš se moralo dobro namučiti. Prvu dionicu ostavljamo „doktore“ na samo pet koševa (11:5). Drugu dionicu nam doktori uzvraćaju i ostavljaju nas na samo šest koševa , no ni oni nisu nešto više zabili pa se na odmor odlazi rukometnim rezultatom 17:13 za FSB. Treću dionicu nas opet vuče Perović i daje nam malo zraka te na odmor pred zadnju četvrtinu odlazimo sa vodstvom 33:24. Zadnju četvrtinu igramo pametno i privodimo je bez stresa kraju. Krajni rezultat FSB – medicina 48:34. Opet je najbolji u našim redovima bio Perović (15 koševa, 7 skokova) no pobjedu nam je donijela obrana koju smo odigrali stvarno dobro i dozvolili samo 34 koša.