U petak, 15. studenog 2019, organizirana je proslava stoljetnice Fakulteta strojarstva i brodogradnje u Laubi. Na proslavi je prisustvovalo 600 uzvanika sa FSB-a, iz akademske zajednice, partnera i gospodarstvenika. Objavljena je i monografija FSB-a u kojoj je predstavljen i Centar za transfer tehnologije.
U srijedu, 13. studenog 2019., održana je radionica Hack the Future u sklopu obilježavanja FSB100 u organizaciji profesora Marijanovića i mentora s danskog fakulteta (Anja Maier i Tim Mcaloone). Na radionici su sudjelovali studenti sa FSB-a, FER-a, Ekonomskog fakulteta, Fakulteta političkih znanosti, Poslovne škole Algebre, CTT, odabrani akademici, alumniji iz gospodarstva i industrije te vladini predstavnici. Svi zajedno imali smo priliku doznati više o globalnim mega trendovima te kasnije u grupama dolaziti do inovativnih riješenja za bolju budućnost.
Prof. dr. sc. Bojan Jerbić sa Zavoda za robotiku i automatizaciju proizvodnih sustava na zagrebačkom Fakultetu strojarstva i brodogradnje dao je intervuju za HAMAG-BICRO. Profesor je govorio o projektima RONNA i NERO, robotici u medicini i sredstvima koja su im pomogla u realizaciji projekata. Intervju u cijelosti pogledajte na YouTube kanalu.
U petak, 11. srpnja 2019., Centar za transfer tehnologije sudjelovao je na 9. susretu Hrvatskog društva za mehaniku (HDM) koji se održao u hotelu Tomislavov dom u Zagrebu. CTT je predstavio svoju ulogu i prezentaciju pod nazivom ''Inovacije i transfer tehnologije kao pokretač rasta konkurentnosti poduzeća''.
U srijedu, 10. srpnja 2019. godine, održan je sastanak Hrvatske sekcije za opremu pod tlakom na Fakultetu strojarstva i brodogradnje. Na sastanku se raspravljalo o uključivanju Hrvatske sekcije za opremu pod tlakom u Hrvatsku stručno-znanstvenu udrugu za energetiku, strojarske tehnologije i obnovljive izvore energije, izboru užeg sustava Sekcije, programu rada Sekcije i osvrtu na održani 16. hrvatski seminar o tlačnoj opremi.
U petak, 5. srpnja 2019., održan je 1. sastanak gospodarskog vijeća FSB-a na kojem je bilo uključeno 28 uglednih kompanija. Ciljevi osnivanja Gospodarskog vijeća su unaprjeđenje studijskih programa, unaprjeđenje suradnje s gospodarstvom kroz znanstveno-istraživačke projekte, cjeloživotno obrazovanje, te razvijanje istraživačke infrastrukture. Svi članovi Vijeća su pohvalili ovu inicijativu i izrazili spremnost za aktivno sudjelovanje u daljnjem radu jer u tome vide mehanizam održavanja visoke kvalitete vlastitih stručnjaka i kadrova koje Fakultet već čitavo jedno stoljeće kontinuirano proizvodi za tržište rada.